İlahiyat Fakültesi

İlahiyat Fakültesi

Pakistan Ziyareti

Fakültemiz Tefsir Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Abdulhamit BİRIŞIK, Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Mehmet GÖRMEZ’in 9-12 Aralık 2016 tarihleri arasında Pakistan’a yaptığı resmi ziyarette yer aldı. Ziyaret çerçevesinde heyet Pakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin, Başbakan Navaz Şerif, Pencab Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif, Milli Eğitim Bakanı M. Belîğurrahman ve Dini İşler Bakanı Serdar Muhammed Yusuf tarafından kabul edildi.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez Meşhur Faysal Camiinde Cuma Hutbesi okudu, öğretim üyeleri ve ulema ile bir araya geldi, Uluslararası Sîret Sempozyumunda iki konuşma yaptı. Tarihi Pâdişâhî Camii’nde yapılan Kur'ân Tilaveti programında Ahmet Hamdi Akseki Camii İmam Hatibi Ali TEL Pakistanlılar için unutulmaz bir akşam yaşattı.

Marmara Üniversitesi ile değişim programı bulunan İslâmâbad’daki Uluslararası İslam Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Masum Yasin Zai, Türkiye’den üniversitelerine ders vermek için gelecek öğretim üyelerine ve eğitim alacak öğrencilere her türlü kolaylığı sağlayacaklarını ifade ederken TDV yetkilileri de bu türden faaliyetlere katkı vereceklerini bildirildiler. 

Bu sayfa İlahiyat Fakültesi tarafından en son 21.12.2016 09:20:52 tarihinde güncellenmiştir.