İlahiyat Fakültesi

İlahiyat Fakültesi

Dekanlarımız

 

İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsü Müdürleri

Gündüz AKBIYIK (Vekil)

15.11.1959

13.05.1960

Kemal Edip KÜRKÇÜOĞLU

13.05.1960

29.04.1961

Prof.Dr. Celal SARAÇ

29.04.1961

30.04.1962

Ahmet DAVUDOĞLU

30.04.1962

18.05.1965

Doç.Dr. Nihad M. ÇETİN

18.05.1965

31.04.1967

Doç.Dr. Bekir KÜTÜKOĞLU

31.04.1967

30.04.1969

Doç.Dr. Salih TUĞ

18.09.1969

01.10.1970

M. Zeki CANAN

25.12.1970

06.11.1972

Ömer ÇAM

06.11.1972

01.02.1974

Nuri ÜNLÜ

01.02.1974

14.03.1978

Dr. Ali ÖZEK

19.06.1978

15.01.1982

M. Saim YEPREM

15.01.1982

20.07.1982


 

Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi Dekanları

Prof.Dr. Salih TUĞ

1982

1994

Prof.Dr. İbrahim Kafi DÖNMEZ

1994

1997

Prof.Dr. Mustafa FAYDA

1997

2000

Prof.Dr. M. Saim YEPREM

2000

2000

Prof.Dr. Zekeriya BEYAZ

2000

2003

Prof.Dr. Mustafa FAYDA

2003

2006

Prof.Dr. Raşit KÜÇÜK

2006

2011

Prof.Dr. Ali KÖSE

2011

....


Bu sayfa İlahiyat Fakültesi tarafından en son 10.09.2015 15:00:58 tarihinde güncellenmiştir.