İlahiyat Fakültesi

2017-2018 Mevlana Programı ve İkili Anlaşmalar Kapsamında Yurtdışı Öğrenimi ve Arapça STS için Başvurular

M.Ü. İlahiyat Fakültesi 2017-2018 Akademik Yılı Mevlana Programı ve İkili Anlaşmalar Kapsamında Yurtdışı Öğrenimi ve Arapça STS için Başvurular

Fakültemiz ve yurtdışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında Mevlana Değişim Programı ve İkili Anlaşmalar kapsamında yurtdışına öğrenci gönderilmesi ve bu öğrencileri belirlemek için yapılması planlanan Arapça STS  için öğrencilerimiz  başvurularını 16-24 Şubat 2017 tarihleri arasında aşağıdaki linkteki başvuru formu üzerinden gerekli talimatları yerine getirerek yapabileceklerdir.

 

ELEKTRONİK BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

ÜNİVERSİTE KONTENJANLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

 

 

ÖNEMLİ NOT : 

1- ÖĞRENCİLERİMİZE MEVLANA veya İKİLİ ANLAŞMALARLA YURTDIŞINDA OKUMA İMKANI  LİSANS DÖNEMİNDE BİR DEFA ve LİSANSÜSTÜ  DÖNEMİNDE (Kontenjan açılması durumunda)  BİR DEFA OLMAK ŞARTIYLA TOPLAM İKİ DEFA TANINMAKTADIR.  LİSANS veya LİSANSÜSTÜ  EĞİTİM AŞAMASINDA  DAHA ÖNCE BU İMKANDAN İSTİFADE EDEN ÖĞRENCİLERİMİZİN   AYNI EĞİTİM AŞAMASINDA İKİNCİ DEFA BAŞVURULARI DEĞERLENDİRMEYE ALINMAYACAKTIR. HAZIRLIK SINIFINDA YURTDIŞINA ARAPÇA EĞİTİMİ İÇİN GİDEN ÖĞRENCİLERİMİZ İSE BAŞVURUDA BULUNABİLİRLER.

 

2- DEĞERLENDİRME SONUCUNDA YURTDIŞINA GİTMEYE ADAY OLAN ÖĞRENCİLERİMİZİN –KONTENJAN DEĞİŞİKLİĞİ, ANLAŞMA İPTALİ vb. KARŞI ÜNİVERSİTELERDEN ya da GİDİLECEK ÜLKELERDEN KAYNAKLANAN SEBEPLERDEN DOLAYI- YURTDIŞINA GİDEBİLMELERİNİN GERÇEKLEŞMEME İHTİMALİ BULUNMAKTADIR. ORTAYA ÇIKABİLECEK BU GİBİ DURUMLARDAN ÜNİVERSİTEMİZ ve FAKÜLTEMİZ KESİNLİKLE  SORUMLU DEĞİLDİR.

 

3- YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERDE ALINAN DERSLERİN NOTLARI ÜNİVERSİTEMİZDE GEÇERLİ OLAN NOT SİSTEMİNE ÇEVRİLEREK  TRANSKRİPTLERE İŞLENECEK ve  ÖĞRENCİLERİMİZİN NOT ORTALAMALARINA ETKİ EDECEKTİR.

Devamı Bunu Görmek İstemiyorum
×