İlahiyat Fakültesi

İlahiyat Fakültesi

Bahar dönemi yarıyıl sonu sınav takvimi

a) Ders ismine göre sınav takvimi

b) Hoca ismine göre sınav takvimi

c) Gözetmen sınav programı | Yedek gözetmenlik programı (Güncelleme: 25.05.2017)

d) Gözetmen kodları

e) Sınav esasları

 

ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!

1) 2016-2017 öğretim yılı Bahar Dönemi yarıyıl sonu sınavları 22.05.2017 Pazartesi gününden itibaren ilan edilen programa göre yapılacaktır.

2) Öğrenciler sınav programında belirtilen gün, saat ve yerde sınava gireceklerdir.

3) Sınavlarda kimlik kontrolü yapılacağından, öğrencilerin sınav sırasında herhangi bir ikaza gerek kalmadan kimlik belgelerini sıraların üzerinde hazır bulundurmaları gerekmektedir.

4) Sınavlarda öğrenciler ad, soyadı, numara ve imzalarını mutlaka tükenmez veya mürekkepli kalemle yazacaklardır.

5) Sınavın başlamasından itibaren ilk 15 dakika içinde sınav salonu terk edilmez.

6) Öğrenciler, sınav esnasında görevlilerin sınav düzeniyle ilgili her türlü uyarı ve tasarruflarına uymakla yükümlüdür.

7) Yükseköğretim kurumları öğrenci disiplin yönetmeliği uyarınca, “sınavlarda kopya çekmek veya çektirmek” (Madde 7-e) ve “sınavlarda tehditle kopya çekmek, kopya çeken öğrencilerin sınav salonundan çıkarılmasına engel olmak, kendi yerine başkasını sınava sokmak veya başkasının yerine sınava girmek” (Madde 8-d) fakülteden bir yarıyıldan iki yarıyıla kadar uzaklaştırma cezasını gerektirir. Öğrencilerin böyle bir durumla karşılaşmamaları için kopya malzemesi sayılabilecek her türlü aracı (kitap, defter, ders notu, cep telefonu, ses kayıt cihazı, fotoğraf makinası, kamera vb. ses ve görüntü kayıt cihazı) sınav salonunda yanlarında bulundurmamaları gerekmektedir.

8) Öğrenciler, 9 Haziran 2017 Cuma akşamına kadar, Dekanlığa dilekçe vererek sınav sonuçlarına itiraz edebilirler. Daha sonra yapılan itirazlar geçerli sayılmayacaktır.

9) Herhangi bir dersten FF veya FG notuyla kalan öğrenciler bütünleme sınavlarına katılabilirler. Bütünleme sınav hakkından yararlanabilmek için herhangi bir talepte bulunmak gerekmez.

Öğrencilerimize duyurur, sınavlarda başarılar dileriz.

DEKANLIK

Bu sayfa İlahiyat Fakültesi tarafından en son 25.05.2017 16:13:36 tarihinde güncellenmiştir.