İlahiyat Fakültesi

İlahiyat Fakültesi

2018-2019 Bahar Yarıyıl Sonu Sınav Takvimi

Bahar dönemi yarıyıl sonu sınavları 10 Haziran 2019 Pazartesi gününden itibaren ilan edilen gün ve saatlerde yapılacaktır. 

Sınav takvimi (hoca ismine göre)

Sınav takvimi (ders adına göre)

Gözetmen programı | Yedek gözetmenlik programı

Gözetmen kodları ve görev dağılımı

 

2018-2019 BAHAR DÖNEMİ YARIYIL SONU SINAV ESASLARI

1) 2018-2019 öğretim yılı Bahar dönemi yarıyıl sonu sınavları 10.06.2019 Pazartesi gününden itibaren ilan edilen programa göre yapılacaktır.

2) Öğrenciler sınav programında belirtilen gün, saat ve yerde sınava gireceklerdir.

3) Sınavlarda kimlik kontrolü yapılacağından, öğrencilerin sınav sırasında herhangi bir ikaza gerek kalmadan kimlik belgelerini sıraların üzerinde hazır bulundurmaları gerekmektedir.

4) Sınavlarda öğrenciler ad, soyadı, numara ve imzalarını mutlaka tükenmez veya mürekkepli kalemle yazacaklardır.

5) Sınavın başlamasından itibaren ilk 15 dakika içinde sınav salonu terk edilmez.

6) Öğrenciler, sınav esnasında görevlilerin sınav düzeniyle ilgili her türlü uyarı ve tasarruflarına uymakla yükümlüdür.

7) Yükseköğretim kurumları öğrenci disiplin yönetmeliği uyarınca, “sınavlarda kopya çekmek veya çektirmek” (Madde 7-e) ve “sınavlarda tehditle kopya çekmek, kopya çeken öğrencilerin sınav salonundan çıkarılmasına engel olmak, kendi yerine başkasını sınava sokmak veya başkasının yerine sınava girmek” (Madde 8-d) fakülteden bir yarıyıldan iki yarıyıla kadar uzaklaştırma cezasını gerektirir. Öğrencilerin böyle bir durumla karşılaşmamaları için kopya malzemesi sayılabilecek her türlü aracı (kitap, defter, ders notu, cep telefonu, ses kayıt cihazı, fotoğraf makinası, kamera vb. ses ve görüntü kayıt cihazı) sınav salonunda yanlarında bulundurmamaları gerekmektedir.

8) Öğrenciler, 28 Haziran 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar, Dekanlığa dilekçe vererek sınav sonuçlarına itiraz edebilirler. Daha sonra yapılan itirazlar geçerli sayılmayacaktır.

9) Yarıyıl sonu sınavlarına giremeyen öğrenciler bütünleme sınavlarına girebilirler.

Öğrencilerimize duyurur, sınavlarda başarılar dileriz.

Bu sayfa İlahiyat Fakültesi tarafından en son 30.05.2019 10:27:57 tarihinde güncellenmiştir.